Zapowiedź walki Marcina Helda o pas mistrzowski organizacji Bellator.
Początek listopada przyniesie miłośnikom sportów walki w nc+ wielkie emocje z polskim udziałem. W nocy z piątku na sobotę od 02:30 w CANAL+ SPORT transmitowana będzie gala Bellator 145, podczas której Marcin Held zmierzy się z Willem Brooksem o mistrzowski tytuł wagi lekkiej tej prestiżowej federacji.
Marcin Held, największy talent polskiego MMA, w nocy z piątku na sobotę stanie do najtrudniejszej walki w swojej dotychczasowej karierze. Od 02:30 w CANAL+ SPORT relacjonowana będzie Gala Bellator 145. W Scottrade Center, w St. Louis (stan Missouri) naprzeciw urodzonego w Tychach zawodnika stanie Will Brooks posiadający pas mistrzowski. Amerykanin broni tytułu i może pochwalić się imponującym bilansem szesnastu
wygranych walk i zaledwie jednej porażki. Mający 23 lata Held stoczył 24 walki, z których wygrał aż 21. Ostatnie zwycięstwo odniósł 10. kwietnia bieżącego roku, kiedy przed czasem pokonał Rosjanina Aleksandra Sarnawskiego. Podczas tej samej gali Will Brooks zwyciężył w pojedynku z Dave’m Jansenem, z którym Polak nieudanie mierzył się w finale Bellatora w 2013 roku.
W innym z pasjonująco zapowiadającym się pojedynku gali Bellator 145 Patricio Pitbul stanie twarzą w twarz z Danielem Strausem. Stawką ich pojedynku będzie mistrzostwo Bellatora w wadze piórkowej. Wydarzenia wieczoru komentować będą Edward Durda oraz Karol Matuszczak, a studio poprowadzi Paulina Czarnota-Bojarska.
Marcin Held zadebiutował w Bellatorze w 2011 roku startując w turnieju wagi lekkiej. Jego udział zakończył się na ćwierćfinale, w którym przegrał z późniejszym triumfatorem całego turnieju Michaelem Chandlerem. W 2013 roku dotarł do finału kolejnej edycji zmagań w kategorii do 70 kg ulegając na punkty wspomnianemu Dave’owi Jansenowi. W trzeciej próbie osiągnął największy sukces, 26 września 2014 roku zwyciężył w całym turnieju wagi lekkiej pokonując w finale Patricia Pitbula. Następnie pokonał Rosjanina Aleksandra Sarniawskiego. Finał z Willem Brooksem to kolejny krok na drodze na szczyt światowego MMA.
Transmisja:
piątek/sobota, 6/7 listopada:
02:30 MMA Bellator 145, CANAL+ SPORT
Marcin Held – Will Brooks, walka o Mistrzostwo MMA Bellator kat. lekkiej
komentują: Edward Durda, Karol Matuszczak, studio: Paulina Czarnota-Bojarska
Informacja prasowa nc+
fot. youtube/printscreen
mmabiznes.pl
0 komentarzy